Arrestohet shqiptari me kokainë e hashash në Greqi! Policia: Pas tij qëndron një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të drogës në vend

Një shqiptar është arrestuar në Greqi, pasi u kap më sasi hashashi dhe kokainë gjatë kontrollit të banesës së tij.

Shqiptari ishte prej muajsh në hetim dhe vëzhgim nga polica derisa sa kryen operacionin e bastisjes së shtëpisë së tij, ku u gjet një sasi hashashi, kokaine dhe një pistoletë.

Shqiptari cilësohet nga policia greke si një person me rrezikshmëri të lartë, por nuk bëhet i ditur emri i tij. Sipas policisë, pas shqiptarit të arrestuar qëndron një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të drogës në Greqi.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

HEC-i në Maqedoninë e Veriut po than Ohrin! Eksperti: Liqeni është tërhequr 1 m nga bregu, duhet ndërhyrë urgjentisht