Artan Hoxha: Meta ka detyrimin të sqarojë paralajmërimet e bëra! Ja çfarë synon Rama me Komisionin Hetimor

Gazetari i Report Tv Artan Hoxha tha në studion e Reporlitix se presidenti ka detyrim të thotë se kush ia ka dhënë informacionin për djegien e Kuvendit.

"Presidenti ka një detyrim të na thotë se çfarë informacioni ka patur dhe kush e ka sjellë. Parandalimi nuk e bën dot duke shtyrë zgjedhjet por duke vënë në lëvizje agjencitë ligjzbatuese. Ai la të kuptohej se informacioni i ka ardhur nga shërbimi sekret. Kush donte t'i vinte zjarrit Shqipërisë. Ai sot ka detyrimin të na sqarojë. Më paralajmërimin e tij ai na bëri të mendojmë se me datë 30 do kishte luftë. Edi Ramës nuk do që ta shkarkojë Ilir Metën, por do që ta turpërojë", tha Artan Hoxha.


Lajmi kryesor:

Spartak Ngjela në Repolitix: Me qëndrimin e tij Meta provoi se donte që të digjej Kuvendi


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Me 14 muaj punë, gjyqtarja që liroi Fjolla Morinën merr zakonet e 'drejtësisë së vjetër'! A është kjo drejtësia e re që prisnit?×

Lajmi i fundit

John

Opozita e re tjetër draft për ndryshimet në Kodin Zgjedhor! Valteri: Prag elektoral 1% dhe jo 3!