Asfiksimi i punonjëseve brenda fabrikës së kabllove në Bathore, tre prej tyre me probleme të frymëmarrjes

Asfiksimi i punonjëseve brenda fabrikës së kabllove në Bathore, tre prej tyre me probleme të frymëmarrjes

1677482888_ff.PNG

Detaje të reja nga QSUT për të helmuarat në fabrikën e telit në Bathore. Sipas burimeve, në QSUT ndodhen 3 gra. Njëra është tek urgjenca e sëmundjeve të Brendshme, njëra në infektiv, dhe një në Toksikologji. Priten që në urgjencë të trajtohen edhe punonjëse të tjera pasi helmimi ka ndodhur në  një hapësirë me kolektiv të madh.

Dyshimi i parë është helmimi nga ndonjë lloj solucion, ose për shkak të problemeve me ventilimit. Tre të shtruarat kanë probleme në rruget e sipërme të frymëmarrjes.


Lajmi kryesor:

U asfiksuan në ambientet e punës, disa punonjëse të fabrikës të prodhimit të kabujve në Bathore paraqiten në QSUT! Tre prej tyre probleme me frymëmarrjen


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

‘Tetori rozë’, e gjen pa mamografi spitalin e Korçës! Shefja e kujdesit parësor: Aparatura ka pësuar defekt! Ministria ofron ‘zgjidhjen’ alternative

‘Tetori rozë’, e gjen pa mamografi spitalin e Korçës! Shefja e kujdesit parësor: Aparatura ka pësuar defekt! Ministria ofron ‘zgjidhjen’ alternative