Asllani i sinqertë: Na befasuan, duhet të fitonim me Ishujt Faroe

Asllani i sinqertë: Na befasuan, duhet të fitonim me Ishujt Faroe

Kristjan Asllani


Kombëtarja shqiptare e futbollit barazoi 0-0 kundër Ishujve Faroe për ndeshjen e fundit në grupin E kualifikues të Euro 2024 në "Air Albania". Pas ndeshjes në "Air Albania" foli edhe Kristjan Asllani, që tha se duhet të fitonin.

"Nuk kërkonim barazimin, duhej të fitonim. Por ata luftuan shumë bënë presion lart, mirë që nuk e pësuam. Por, një barazim është në rregull. Përshtatja me Baren? Nuk ndryshon asgjë, duhet të vazhdojmë kështu. Do të luftojmë të gjithë për të mbajtur vendin dhe të gjithë ata që nuk janë titullar, stërviten shumë mirë. Nuk po kuptonim si po luanin, kishte pak hapësira. Kam tentuar disa herë të gjeja Bajramin, por është e vështirë të vertikalizosh", tha Asllani.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Kombëtarja 'fal' Ishujt Faroe, vetëm 0-0 në 'Air Albania'! Tifozët spektakël në tribuna, Shqipëria e mbyll e para në grupin E


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Kosovë, 14 automjete përfshihen në aksident në autostradën 'Ibrahim Rugova', raportohet për të lënduar

FOTO/ Kosovë, 14 automjete përfshihen në aksident në autostradën 'Ibrahim Rugova', raportohet për të lënduar