Asnjë viktimë në 24 orët e fundit në Kosovë, regjistrohen 10 raste të reja infeksioni me COVID-19

Foto ilustruese

KOSOVË- Situata epidemiologjike në Kosovë vijon të mbetet e stabilizuar. Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë. Ndërsa nga 1.848 testime, janë identifikuar 10 raste të reja infeksioni.

Sipas shifrave të Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orë janë shëruar 12 qytetarë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë numri i të shëruarve ka shkuar në 105.186.

Numri total i infektimeve ka shkuar 107.620, ndërkohë që ai i viktimave është 2.250 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkaq, kemi një ulje të ndjeshme të raste aktive, përkatësisht 184 qytetarë në të gjithë vendin.

Procesi i vaksinimit në Kosovë ka nisur në mars, ndërkohë që fushata po vazhdon.

Në 24 orët e fundit 8.446 qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19, ndërsa që nga fillimi i vaksinimit 118.538 qytetarë kanë marrë dozën e vaksinës.

 

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Temperatura të larta dhe pritje pafund, radhe të gjata makinash në Kapshticë, grekët punojnë me një sportel