Atmosferë Krishtlindjesh në “Rreze Dielli”

Mëngjeset e Krishtlindjeve janë gjithnjë më të preferuarit për të festuar këtë datë të veçantë.

rreze dielli

Edhe në emisionin e “Rreze Dielli” në A1 Report dita ka nisur ndryshe, plot urime dhe buzëqeshje.

rreze dielli 

Zonja Tefta e ka përcjellë këtë ndjesi me gatimet dhe recetat e saj.

Gjithashtu ajo ka gjetur një mënyrë origjinale për të uruar këtë ditë, duke veshur një përparëse të kuqe dhe në kokë një rreth festiv të dhuruar nga Anjeza.

rreze dielli

Por edhe znj. Tefta i ka dhuruar Anjezës një palë doreza gatimi duke e uruar për një ditë të gëzuar.

rreze dielli

Më pas rubrika ka vijuar me specialitete të ndryshme që përkojnë me këtë ditë festive.

(xh.k/shqiptarja.com) 

  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Serbët të mos na provokojnë se këtë herë nuk e kanë historinë në anën e tyre!