‘Audi’ dhe ‘Volkswagen’ plot me drogë, arrestohet 4 të rinj në Elbasan, po transportonin 48 kg hashash

Katër të rinj të cilët po udhëtonin me dy automjete ”Audi A6” dhe “Volkswagen”, janë arrestuar pasi u kapën me 48 kg kanabis.

Informacioni për finalizimin e operacionit antidrogë i koduar “Dragot 2021” dhe arrestimin e Sejdi Metani 25 vjeç, Mikel Halilaj 22 vjeç, Flurat Ymeraj 25 vjeç, Pavllo Bala 22 vjeç, banues në fshatin Pilur, Himarë është marrë në rrugë operative.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, 3 aparate celulare, 1 thikë dhe 2 automjetet.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", kryer në bashkëpunim dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Basha: Vetingu i politikanëve ndan shapin nga sheqeri! Berishës i është lidhur goja për denoncimin e oligarkëve se e mbështesin