Avokat Ngjela i ashpër: Mendjelehtësia e Saliut po e çon PD-në drejt anti amerikanizmit

1626982953_spartak.jpg

Duke folur për Partinë Demokratike, avokat Ngjela tha sonte në Repolitix se mendjelehtësia e Saliut po e çon PD-në drejt anti amerikanizmit. Sipas tij është prioritare për PD që të bëjë hapa drejt Uashingtonit.

'Ajo është parti e Saliut, po ti biesh Saliut do ikësh në atë parti. Disa që vetëm ngritjen pikëpyetje ikën. Se si do të vejë ngjarja e tyre në momentet kur do të fillojë goditja nuk e di. Goditja do të fillojë për pronat zotëri dhe nuk mund të të mbrojë dot askush. 2 ekspertë më kanë thënë që po të mos ishte korrupsioni që nga viti 2000 deri në vitin 2013 Shqipëria do të ishte Zvicër.  PD nga mendjelehtësia e Saliut po krijon një involvim si parti antiamerikane. Kjo e dëmton një parti të djathtë, jo vetëm në Shqipëri por në të gjithë botën. Po godite Amerikën kur je parti e djathtë shkon drejt fashizmit. PD masive anti amerikane nuk mund të ketë", tha avokat Spartak Ngjela.

Sipas tij Basha nuk mund të ndahet nga Berisha, është vasal.

"Ai nuk është bërë kryetar partie me meriton e tij por është katapultuar aty", tha Ngjela.


Lajmi kryesor:

Ngjela: Berisha s'mund të jetë në Kuvend në shtator, ligji i dekriminalizimit e pengon! KQZ s'i jep mandatin! Saliu po e çon PD-në drejt anti-amerikanizmit


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Serbët të mos na provokojnë se këtë herë nuk e kanë historinë në anën e tyre!