Babai afgan dhunon vajzën e mitur në Shëngjin, shoqërohet nga policia

Babai afgan dhunon vajzën e mitur në Shëngjin, shoqërohet nga policia

Drejtoria e Policisë së Lezhës

Konflikt në një familje afgane të strehuar në Shëngjin. Babai ka dhunuar vajzën e tij të mitur. Policia ka ndaluar babain e të miturës, ndërsa ende nuk dihen shkaqet që e kanë çuar babanë e të miturës të ushtrojë dhunë.

Policia ka nisur hetimet në lidhje me shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes, ndërsa vajza e mitur ka kërkuar urdhër të menjëhershëm mbrojtjes.

Në Shëngjin vijojnë të qëndrojnë prej gati 2 vitesh një numër i konsiderueshëm afganesh të cilët i larguan nga vendi i tyre pas pushtimit nga tabanët.

SI.E./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

I rrezikshëm, si Chuck Norrisi!

I rrezikshëm, si Chuck Norrisi!