'Babi, mos dil t'i presësh', rrënqeth kryefamiljari: Si u informova se humba gruan dhe vajzën në aksidentin e Bullgarisë

Kryefamiljari Daver Osmani

1637769287_66.JPG

Daver Osmani, kryefamiljari i cili humbi bashkëshorten dhe vajzën e tij në aksidentin tragjik të Bullgarisë, ka treguar momentin kur u informua për lajmin e rëndë. Osmani shprehet se u njoftua nga vajza e madhe e cila jeton në Zvicër se autobusi ku udhëtonin motra dhe e ëma u përplas dhe shpërtheu në flakë, duke e porositur të atin të mos dilte për t’i pritur. Osmani duket tejet i përpmbajtur, ndërsa rrëfen se është në pritje të trupave të të afërmve. Sakaq, mësohet se e bija që humbi jetën në aksident do martohej verën e ardhshme.

“Kam humbur bashkëshorten dhe vajzën vajza e madhe m’u lajmërua nga Zvicra. Babi, tha a erdhën nanushi dhe Alja. Thashë jo babi, s’kanë ardhur, por jam gati me dalë me i pritë te autobusi. Kur tha – babi mos dil atje se një autobus ka bërë aksident dhe është djegur. Aty neve na kapi sikleti”, tha ai për Alsat.

Më tej Osmani rrëfen se në momentet e para shpresonte që të mos ishte autobusi ku udhëtonin gruaja dhe e bija, ndërsa ka treguar edhe kontaktin e fundit me vajzën.

“Pas dy orëve, ramë në kontakt me disa shoferë të atyre që i kemi njohur. Me emër e mbiemër kur i nxorën, thanë ata personat e juaj kanë qenë në qatë autobus aty. Edhe u tronditëm dhe s’ke ç’ka.. Çka të vjen prej Zotit. Herën e fundit me vajzën kam kontaktuar në orën 11 të natës, kur e kanë kaluar kufirin e Turkisë dhe s’kam kontaktuar më”, thotë Osmani.


Lajmi kryesor:

Aksidenti tragjik me 45 viktima në Bullgari, në autobus kishte 30 mijë fishekzjarre! Nënkryetarja e Shkupit: Dyshohet edhe për kontrabandë nafte


M.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Tirana më sytë nga Sofja, eurodeputeti bullgar: Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria të rinisin bisedimet, e vetmja mënyrë për heqjen e vetos për integrimin