Balla në Hagë, takon Thaçin dhe Veselin: Ndodhen të arrestuar sikur kryen masakrat në Kosovë! Akuzat e paqena bazohen në një raport dhe rezolutë 'turpi'

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ishte në Hagë ku qëndroi për 7 orë dhe takoi Hashim Thaçin me Kadri Veselin. Me anë të një postimi në Facebook thotë se janë krenarë për UCK dhe shton se komandantët po mbahen të arrestuar sikur kryen masakra.

Teksa shton se mbahen në paraburgim për akuza të paqena, e cilëson rezolutën e Dick Marty si ‘turp’ për ata që e shkruan dhe e votuan.

“U takova sot me Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryetarin Kadri Veseli në Hagë. Jemi krenarë për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, e cila bëri një luftë çlirimtare të pastër e të drejtë, ashtu siç janë luftërat çlirimtare, sepse e drejta për liri ishte në themelin e saj.  Sot komandantët e UÇK-së mbahen të arrestuar, në të njëjtën godinë, sikur ata që ushtruan masakrat në Kosovë, Srebrenicë e gjetkë, mbi bazën e disa akuzave të paqena, të një raporti dhe një rezolute turpi, për ata që e shkruan dhe ata që e votuan”, shkroi Balla.


Lajmi kryesor:

110-vjetori i Pavarësisë, deputetët e PS-së takojnë komandantët e UÇK në Hagë! Balla: Për festat tek Çlirimtarët e Kosovës (VIDEO)


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Elsi Hysaj luan 70 minuta, Lazio dhe Fiorentina paqe mes dy golave

VIDEO/ Elsi Hysaj luan 70 minuta, Lazio dhe Fiorentina paqe mes dy golave