Balluku takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ministrja: Jetësimi i korridorit të VIII, projekti ambicioz mes vendeve tona

Ministrja Belinda Balluku dhe kryeministri Zoran Zaev

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës Belinda Balluku, ka takuar kryeministrin e Maqedonisë së Veiurt, Zoran Zaev, gjatë takimit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Balluku në një shkrim në mediat sociale thekson se kanë diskutuar nga afër për bashkëpunimin rajonal. Ministrja shton po ashtu se jetësimi i korridorit të VIII është projekti më ambicioz mes vendeve tona dhe ne kemi një plan të qartë për zbatimin e tij.

‘Gjatë takimit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, zhvilluar në Vjenë, pata mundësinë për të diskutuar nga afër bashkëpunimin tonë rajonal me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Jetësimi i korridorit të VIII është projekti më ambicioz mes vendeve tona dhe ne kemi një plan të qartë për zbatimin e tij.’-shkruan Balluku.

M.Q./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Një viktimë nga zjarret në vend, a ishin të përgatitura autoritetet shtetërore për përballimin e emergjencës?

Komento

Komente

 • so fair, so good: 19/06/2021 17:20

  Zonja Balluku, ne kuoten gjinore, do te ishte nje ministre e jashtme dinjitoze per Shqiperine. Artikulimi i saj eshte gjithmone i perpikte e profesional, pa komplekse e me vetedije te plote per vendin dhe rolin qe i takon ne cilindo ambient a rrethane pune ku ajo ndodhet. Studion e pergatitet me kembengulje per cdo ceshtje a problem, si dhe i percjell komunikimet me qartesi e nivel te larte PR.

  Përgjigju
 • so fair, so good: 19/06/2021 17:03

  Zonja Balluku, ne kuoten gjinore, do te ishte nje ministre e jashtme dinjitoze per Shqiperine. Artikulimi i saj eshte gjithmone i perpikte e profesional, pa komplekse e me vetedije te plote per vendin dhe rolin qe i takon ne cilindo ambient a rrethane pune ku ajo ndodhet, studion e pergatitet me kembengulje per cdo ceshtje a problem, si dhe i percjell komunikimet me qartesi e nivel te larte PR.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Foreign Policy: Edi Rama ndërton ura për në Europë ose askund tjetër