Banorët:Ku është Vetëvendosja, Meta e ambasadat? Balliu: Rama e bëri Kodin me qëllim


Për Klevis Balliun ndryshimet në Kodin Penal u bënë me qëllim për arrestimin e banorëve të Unazës së Re, por ai u shpreh me vendosmëri se nuk tërhiqet. "Qëndrimi i policisë është që këta banorë kanë bllokuar rrugën, është mashtrim. Banorët dje ishin në protestë si cdo ditë për 12 muaj.

Kur bëhet protestë bllokohet rruga. Më nxirrni një protestë në botë ku nuk është bllokuar rruga, ai ligj është justifikim për të bërë arrestime për të shuar protestën për të protestuar. E ftoj Ramën dhe Arta Markun, ke 9 muaj hetim për aferën te Unaza e Re, kush është arrestuar? Ne do të bëjmë gjithcka për të mbrojtur banorët". Ndërsa nuk munguan thirrjet e banorëve "Ku është Lëvizja Vetëvendosje, Presidenti dhe ambasadat", raporton gazetari i Report Tv, Arsen Rusta.


Lajmi kryesor:

Kodi i ri Penal arreston 3 protestues! 'Astiri' sulmon Drejtorinë e Policisë, banorët thyejnë xhamin: Lirojini (VIDEO)


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?



×

Lajmi i fundit

John

Kontroll me dron në veri për kanabis, zbulohet një rast në Tropojë (PAMJET)