Barcelona realizon 'manita' kundër Mallorca. Messi 'tripletë', Suarez 'jashtëtoksor'

Në La Liga sfida mes Barcelonës dhe Majorkas ka prodhuar spektakël pa fund. 90 minutat u mbyllën me fitoren 5-2 të katalanasve, ndërsa ai që shkëlqeu ishte Lionel Messi që realizoi ‘tripletë’, fiks në ditën kur prezantoi ‘Topin e Artë’ të gjashtë në Camp Nou.

Për t’u veçuar në këtë ndeshje ishte padiskutim edhe goli i katërt, i realizuar pas një aksioni madhështor dhe një finalizimi unikal të Suarez. Me këtë fitore Barcelona rimer kreun ndaj Real Madrid, që më herët kishte fituar 2-0 kundër Espanyol.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Antony Blinken flet pas nominimit për Sekretar të Shtetit: Një mision që do ta marr me gjithë zemër