Barcelona s'e diskuton Eibar, forma e mirë e sulmuesve e rendit përkohësisht në vendin e parë

Barcelona ka korrur fitoren e katërt radhazi në La Liga pasi sot katalanasit kanë mposhtur me shifrat 0-3 Eibarin në transfertë. Që në fillim katalanasit treguan dominimin, por tentative më e sukseshme rezultoi në minutën e 13 kur Antoine Griezmann pas asistit të Lenglet mposhti portierin  e Eibar, duke zhbllokuar shifrat.

Edhe pse pati shumë kohë në dispozicion pjesa e parë u mbyll me këto shifra, ndërsa në të dytën radha për të shënuar ishte e Lioenl Messi-t. Ishte një këmbëngulje e Suarez dhe më pas asisti i Griezman ajo që e çoi Messi-n në një pozicion të volitshëm për të shënuar dhe për të dyfishuar rezultatin.

Në minutat në vijim pati kohë edhe për një gol të Luis Suarezit. Një top i mrekullueshëm nxorri Messin përballë portierit, pork I fundit u tregua mjaft altruist duke pasur te uruguaini që nuk e pati të vështirë të realizonte.

Me këtë fitore Barcelona merr përkohësisht vendin e parë, në pritje të rezultatetve të sfidave të Real Madrid dhe Getafe-s.

Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?