Bardhi në mbledhjen e grupit: Jo tani zgjedhjet për kryetar! Organizimi i PD të nisë nga seksioni

 

Në mbledhjen e grupit parlamentar, Gazment Bardhi u paraqiti deputetëve demokratë një propozim. Burime për Report Tv bëjnë me dije se akoma nuk është dakordësua e tëra, por do dakordësohet deri në fund të mbledhjes. Paraprakisht mësohet se Bardhi propozon që organizmi i partisë të nisë nga seksioni dhe më pas të bëhen zgjedhjet për kryetar. Kjo fazë e riorganizimit që nis nga seksioni, grupseksionet, degët etj, të bëhet në mënyrë që t’i hapet rrugë edhe një procesi bashkimi mes demokratëve.


Lajmi kryesor:

Thellohet ndarja brenda PD! Deputetët: Jo garë për kryetar tani! Degët: Zgjedhje brenda 15 korrikut, pala e Berishës zero reflektim për bashkim


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Të thellosh humbjen me ‘Gjicin në krah’, dita e kiametit për opozitën!

Të thellosh humbjen me ‘Gjicin në krah’, dita e kiametit për opozitën!