Basha takohet me drejtorin e Institutit Amerikan, në fokus lufta kundër korrupsionit dhe zgjedhjet e lira! Mbështetje pa kushte për SPAK

Basha takohet me drejtorin e Institutit Amerikan, në fokus lufta kundër korrupsionit dhe zgjedhjet e lira! Mbështetje pa kushte për SPAK

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha

Korrupsioni vazhdon të mbetet pengesa më e madhe për zhvillimin ekonomik të vendit dhe krijimit të mundësive për të rinjtë, për të ndërtuar jetën e tyre në vendin tonë.

Kështu është shprehur ish-kryetari i PD Lulzim Basha gjatë takimit që ka zhvilluar sot me drejtorin për Europën Qendrore dhe Lindore të Institutit Amerikan NDI, Robert Benjamin, ku në fokus të takimit kanë qenë edhe zgjedhjet e lira dhe alternativa politike dhe programore e ish-kryedemokratit për zgjedhjet e ardhshme.

“Kënaqësi të prisja sot Drejtorin për Europën Qendrore dhe Lindore të Institutit Demokratik Amerikan NDI, z. Robert Benjamin.  Në këtë kuadër, theksova mbështetjen tonë pa kushte për SPAK-un, dhe angazhimin tonë propozues,përmes nismave ligjore të depozituara prej muajsh në parlament, për të fuqizuar luftën kundër korrupsionit, sidomos në nivelet e larta të politikës", tha ai. 

Ish-kryedemokrati e njohi drejtorin për Europën Qendrore dhe Lindore të Institutit Amerikan NID edhe me ofertën konkrete, të prezantuar përpara shqiptarëve, produkt i ekspertëve më të mirë vendas e të huaj, që garanton mirëqeverisjen dhe fundin e pandëshkueshmërisë.

 

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Kuvend/ Opozita ‘kryqëzon’ Dumanin, Majko i del në mbrojtje kreut të SPAK: S’është vartësi juaj

Kuvend/ Opozita ‘kryqëzon’ Dumanin, Majko i del në mbrojtje kreut të SPAK: S’është vartësi juaj