Bashkia e Lezhës paralajmëron qytetarët: Priten reshje të dendura shiu, ka rrezik përmbytjesh dhe rrëshqitjesh

Bashkia e Lezhës paralajmëron qytetarët: Priten reshje të dendura shiu, ka rrezik përmbytjesh dhe rrëshqitjesh

Bashkia e Lezhës ka paralajmëruar qytetarët që të bëjnë kujdes pasi sipas parashikimeve të motit, priten reshje të dendura në gjithë territorin e bashkisë, të cilat mund të krijojnë probleme, deri me rreziqe përmbytjesh dhe rrëshqitjesh.

‘Sipas parashikimeve të motit parashikohen reshje të dendura në territorin e Bashkisë Lezhë, të cilat mund të krijojnë probleme të ndryshme deri me rreziqe përmbytjesh dhe rrëshqitje. Ju bëjmë me dije se grupi i emergjencave pranë Bashkisë Lezhë ka siguruar te gjitha mjetet e nevojshme dhe ndodhet në gatishmëri të plotë 24h. Për çdo nevojë jeni të lutur të telefononi në numrin e telefonit : 0683312049’- njofton bashkia e Lezhës.


Lajmi kryesor:

Moti i keq në Vlorë, Kapiteneria: Ndalohet lundrimi i mjeteve të vogla! Bashkia Lezhë thirrje qytetarëve: Bëni kujdes, ka rrezik për përmbytje dhe rrëshqitje


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Pas Ambasadës së Ukrainës, shpërthehet një pako e dyshimtë edhe në ambasadën e SHBA në Madrid

Pas Ambasadës së Ukrainës, shpërthehet një pako e dyshimtë edhe në ambasadën e SHBA në Madrid