Bashkia e Tiranës dezinfekton tregjet publike në kryeqytet

TIRANE - Krahas dezinfektimit të rrugëve dhe të hapësirave publike, Bashkia e Tiranës ka dezinfektuar edhe tregjet publike. 
Sikurse mund të shihni edhe nga këto foto,  grupet e punës të ngritura nga bashkia po kryejnë dezinfektimin e çdo tregu në Tiranë me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID 19. 

Aksioni është shtrirë jo vetëm në tregjet pranë qendrës, por edhe në periferi. 

Ndërkaq, botet me solucion special bëjnë dezinfektimin e rrugëve të kryeqytetit ndërsa makina të posaçme hedhin dezinfektues në ajër.


Lajmi kryesor:

Veliaj: Qytetarët të respektojnë distancat gjatë blerjeve, aplikoni online për autorizime


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ish-deputeti demokrat: Ministria e Shëndetësisë po fsheh numrin e mjekëve të infektuar me COVID