Basketboll/ Flamurtari shkëlqen në gjysmëfinale, vajzat vlonjate shumë të forta për Studentin

Basketboll/ Flamurtari shkëlqen në gjysmëfinale, vajzat vlonjate shumë të forta për Studentin

Momente nga ndeshja Flamurtari-Studenti

Gjysmfinalja e parë në basketbollin e femrave mes Flamurtarit dhe Studentit i ka takuar vajzave vlonjate, të cilat kanë fituar pa shumë vështirësi. Në pallatin e sporti ‘Flamurtari’ sfida u mbyll me rezultatin 76-52, duke marrë një fitore që u jep një bonus të madh vajzave të drejtuara nga Elona Hasanaj.

Diferencën e ka bërë Flamurtari në 10 minutat e dyta kur ka shënuar plot 33 pikë dhe vetëm 7 nga Studenti, me pjesën e parë që u mbyll 55-22. Pas pushimit për ekipin vlonjat ka patur mundësi aktivizimi për vajzat e reja ndërsa ka administruar me shumë qetësi ndeshjen, duke parë edhe diferencën. Në fund shifrat rregjistrojnë 76-52 teksa ndeshja e dytë do luhet të dielën në Tiranë, aty ku Flamurtari do të kërkojë vetëm fitoren për të menduar më pas ndeshjen finale ku do të presë një mes skuadrave të Partizanit apo Tiranës.

Ne.k./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Shkodër, xhaxhai vret aksidentalisht me çifte nipin 12 vjeç

E rëndë në Shkodër, xhaxhai vret aksidentalisht me çifte nipin 12 vjeç