Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për të intervistuar një hetues

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për të intervistuar një hetues

1715280295_dghed.jpg

Baton Haxhiu duke dalë nga SPAK

9 maj 2024 Baton Haxhiu i kujdesur që të mos binte në sy dhe me një kapelle hyri në SPAK. Një oficer i BKH-së e priti në hyrje dhe e shoqëroi për në ambientet e brendshme

Pas afro 2 orë z.Haxhiu doli dhe i pyetur nga Media tha se kishte qenë aty të intervistonte një prej heteusve për një lëndë për të cilën u shpreh se nuk kishte të drejtë të fliste.

Gati një muaj e gjysmë më pas, Haxhiu nxjerr veten zbuluar dhe pranon për televizionin e Berishës se ishte thirrur në SPAK për tu marrë në pyetje për dosjen e SPAK për hetimin pasuror të ciftit Meta – Kryemadhi.

Pjesë nga debati në studio

Je pyetur për Ilir Metën në SPAK? 

Baton Haxhiu: Po Dy pyetje më kanë bërë kaq

Meta: Mos na i trego se unë i tregova

Baton Haxhiu: Nuk ka asgjë serioze. Unë kur kam shkuar në SPAK nuk jam marrë në pyetje për lëndën, vetëm si person në dijeni. Ke dijeni për këtë? Po! Ke dijeni për këtë! Kaq. 

Meta: SPAK dëshiron të bëjë hartime.

Baton Haxhiu: Ishte procedure, kur të përmendet emri po u dashke me të ftu! Kaq!


Lajmi kryesor:

Ilir Meta kërkon divorc: Monika Kryemadhi është ish-bashkëshortja ime, sot kam ndjekur rrugën juridike dhe kam njoftuar djalin tim


K.M/M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Peleshi: KAYO, shoqëria e parë shtetërore për prodhimin dhe tregtimin e armëve me buxhet paraprak 3 milionë euro

Peleshi: KAYO, shoqëria e parë shtetërore për prodhimin dhe tregtimin e armëve me buxhet paraprak 3 milionë euro