'Bëj si them unë, mos bëj si bëj unë', Bledi Mane: Vetëm 39 deputetë janë vaksinuar, 101 të tjerë gënjejnë

Foto e disa deputetëve para Parlamentit

'Vetëm 39 deputetë janë vaksinuar, ndërkohë që 101 të tjerë gënjejnë'. Kështu shkruan në një postim në rrjetet sociale gazetari Bledi Mane. Sipas Manes këto deputetë nuk duhet që të lejohen të futen në parlament pasi po i bëjnë bisht vaksinimit. Ai bën thirrje që deputetët t'i lënë justifikimet dhe të vaksinohen publikisht.

'Nuk duhet ti lejojmë të futen në Parlamentin e Republikës. Nga 140 deputetë të sapozgjedhur, vetëm 39 prej tyre janë vaksinuar, 101 të tjerë po i bëjnë bisht vaksinimit.

Lerini justifikimet, vaksinohuni publikisht, na tregoni certifikatën e vaksinimit, hyni në Kuvend të imunizuar dhe pastaj na detyroni ne qytetarëve të tjerë të vaksinohemi...'- shkruan Mane në rrjetet sociale.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Stuhi dhe reshje shiu, anulohet koncerti i organizuar nga bashkia e Vlorës për Ditën e Pavarësisë