POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Berat, PD kandidon vëllain e
bosit të prostitutave e drogës

TIRANE- Berisha-Basha me sa duket po “hakmerren” ndaj kreut të PR Fatmir Mediu, teksa zyrtarizon si kandidat për kryetar të bashkisë së Beratit as më pak dhe as më shumë por Kasem Mahmutajn, vëllain e superbosit të heroinës dhe “mishit të bardhë” Gazmend Mahmutaj, duke refuzuar për të garuar në Durrës, Dukën.

PD, në përpjesëtim të zhdrejtë me thirrjet për dekriminalizim të politikës, në vend që të kontribuojë në largimin e deputetëve të inkriminuar nga politika, po fut superbosët e drogës e trafikut të prostitutave për të garuar për pushtetin vendor. Dhe rasti më konkret janë bashkitë e Beratit, Urës Vajgurore, Kamzës e gati janë dhe të tjera. Rasti më flagrant është kandidimi i Kasem Mahmutajt, vëllait të superbosit të heroinës e trafikut të femrave në Itali, Gazmend Mahmutaj për bashkinë e Beratit.

 

Komento