Berisha mbron Çim Pekën që dha lajmin për tërmetin e mbrëmshëm, komentuesi: Ti duhet të ishe në burg!

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha, i ka dalë në mbrojtje gazetarëve të portalit Syri.net që përhapën mbrëmjen e djeshme lajmin e rremë se një tërmet i madh do të godiste vendin në orën 23:30. Qytetarët në panik kryesisht në Tiranë dhe Durrës, braktisën shtëpitë e tyre dhe qëndruan në rrugë deri pas mesnate. Ish-kryeministri, edhe në këtë rast përgjegjësinë ia ka faturuar sërish kreut të qeverisë, Ramës.

Në lidhje me arrestim e gazetarëve që përhapën lajmin e rremë, ai ka akuzuar kryeministrin Rama se ky është një atentat ndaj shtypit të lirë, ndonëse lajmi i përhapur, ishte i pasaktë dhe i pavërtetë.

Në një koment poshtë statusit të Berishës, një lexues i shkruan se ky portal është në shërbimin e ish-kryeministrit dhe se ideatori i gjithë skenarit të mbrëmshëm, është vetë ai, Berisha.

Komentuesi i shkruan se policia në fakt duhet të arrestonte Berishën, Çim Pekën dhe Ilir Metën, të cilët mbrëmë ngritën në këmbë një popull të tërë me një lajm të rremë./Lexo.al

Komenti në adresë të ish-kryeministrit Edi Rama

Postimi i ish-kryeministrit Sali Berisha 

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?

Komento

Komente

 • O tej: 24/09/2019 00:14

  O bajge Berisha

  Përgjigju
 • Elio: 23/09/2019 22:45

  O pleher, o bir plehrash dhe prodhues pleherash. Vdeksh me gjithe soj e sorollop se geni yt vetem mund te helmoje shoqerine.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 23/09/2019 16:24

  O Berish o shkerdhate o zorre by*** the Kina ta befte Sheqeren mbaron Qime Peken u shifter race o malokeri qe mban ere dhi

  Përgjigju
 • Krimineli malok salhe: 23/09/2019 16:16

  O Tv REPORT për ju si stacion kam respekt po kur nxirni ktë fundërrinën e kombit Shqiptar humbisni gjith respektin e Njërzve të ndershëm të kombit ton. Po qe e mundur ju lutem mos e nxirni më ktë fytyr të degjeneruar. FALMNDERIT PËR MIRKUPTIMIN.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pas konsultave të PD-LSI në selinë blu, anëtarët e Këshillit Politik sërish takim me Yuri Kim