VIDEO/ Berisha merr një tjetër 'goditje', Bashkia e Tropojës i heq posterin gjigant

TROPOJË- Fundi i palavdishëm i Sali Berishës u vendos që kur DASH e shpalli 'non grata', që më pas u shoqërua edhe me vendimin e Bashës për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i PD.

Nëse deri më sot 'mbështetja e vetme' që i kishte mbetur ishte nga vendlindja e tij, duket se dhe tropojanët kanë hequr dorë duke rrëzuar kështu ndikimin që Berisha kishte në këtë qytet.

Bashkia e Tropojës pas shumë vitesh ka hequr posterin e Sali Berishës nga Pallati i Kulturës së Bajram Curri, që e mbante në ballinën e institucionit duke i 'marrë frymën'.  Ndër vite kjo bashki është drejtuar nga demokratë, por edhe nga socialistë përgjatë dy viteve të fundit, por portreti gjigant i Berishës ka qëndruar në këtë institucion.

Por sot bashkia ka vendosur ta heq banderolën duke çliruar institucionin e kulturës nga imazhi i një personi, që akuzohet nga SHBA për minim të demokracisë dhe korrupsion.

I.K./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ali baba me 40 hajdutet: 15/10/2021 09:25

  Keto jane pune partish qe ne vend qe te investojne meren me politike. Un jam dakort qe te hiqej posteri i Berishes se fundi i fundit ishte thjesht nje udheheqes partie dhe nje ish KM por ama nuk kam qene asnjehere dakort me heqjen e obeliskut te demokracise ne Kavaje dhe me heqjen e 5 herojve te Vigut ne Shkoder e plot te tjera qe jane bere per politike.Permendoret apo emrat e rrugeve te njerezve qe kane kontribuar per te mire te vendit duhet te njihen nga shteti dhe te mbrohen nga shteti e jo t'u vihen rrugeve e shesheve emra partiake.

  Përgjigju
 • Iris: 15/10/2021 01:42

  Fundi i nje epoke dhe simboleve te saj.

  Përgjigju
 • O tej: 15/10/2021 00:14

  Berishes duhet me ba nje topmuti te madh

  Përgjigju
 • Cuko: 15/10/2021 00:05

  Ne Tirone u hoq munumenti I Dulles ,ne Tropoje hiqet posteri I Sales. Hahahahahahaha

  Përgjigju
 • vjeshta: 14/10/2021 20:28

  Edhe Bashkia e Kamzës(quaje bashki) duhet t'i heqë sheshit emrin e qoftëlargut!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Rusia kërkon garanci për moszgjerimin e NATO-s në lindje