Berisha takim virtual me demokratët në Londër, sulmon ambasadorin e Britanisë në Tiranë: Është njëlloj McGonigali! Bën gafën epike: Kam respekt për Madhërinë e saj

Sali Berisha ka zhvilluar sot një takim virtual me bashkatdhetarët në Londër. Në fjalën tij përballë një grupi demokratësh shqiptarë në Londër, ish-kryeministri në fjalën e tij hodhi akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, për të cilin tha se ka zëvendësuar rregullat e shtetit ligjor me atë të shtetit mafioz.

I shpallur ‘non grata’ nga Britania e Madhe, Berisha sulmoi ambasadorin britanik në Tiranë, Alstair King Smith, duke e cilësuar si McGonigal. Sipas Sali Berishës ai ka mashtruar qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar në çdo gjë që u ka dërguar atyre për të. Berisha e ka cilësuar atë si një diplomat të korruptuar.

'Por po nga të njëjtat pozita, me të njëjtën mënyrë veproi edhe ambasadori  i Britanisë së Madhe, Alstair King Smith. Edhe ky është një lloj McGonigali, i cili ka mashtruar qeverinë e Madhërisë së saj në çdo gjë që i ka dërguar për Sali Berishën. Unë ju them ju, shumë shpejt do të i bëj publike një për një trillimet e ulëta të një njeriu të korruptuar këmbë e xhep. Por Britania e Madhe është shtet ligjor dhe unë kam besim të madh tek drejtësia e vendit ku keni ju. Ky diplomat i korruptuar, pasi ka mashtruar qeverinë e tij, bashkë me një paraardhësin e vet, vazhdon ta mashtrojë.'- tha Berisha.

Gjatë sulmeve ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Sali Berisha ka bërë një gafë epike. Ai u shpreh se është mirënjohës ndaj qeverisë së madhërisë së saj, të ndjerën Elisabeth II. Pasi i përsëritën se po gabon, (megjithëse se e tha gati 3 herë), Berisha kërkoi ndjesë.

'Ky njeri vazhdon të mashtrojë, i thotë qeverisë së tij se Berisha po përpiqet të sulmoje ambasadorin dhe qeverinë e Madhërisë së saj. E vërteta është se ambasadorit i jam betuar se do e sulmoj publikisht për atë që ka bërë. Por e vërteta është se unë nuk e kam sulmuar kurrë qeverinë e madhërisë së saj, për të cilën kam shumë respekt. Dua të dini ju, se ky filloi të ndjekë... madhërisë së tij (qesh) madhërisë së tij, më falni.”- tha Berisha.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:47
VIDEO/ Nuk shkon dot në Britani pasi është shpallur Non Grata, Berisha ‘takim virtual’ me shqiptarët e Londrës, lë gafën epike: Kam shumë respekt për madhërinë e saj

 

Ish kryeministri, Sali Berisha në pamundësi për të shkuar në Britaninë e Madhe ka mbledhur në një takim virtual shqiptarët e Londrës në një takim virtual. Por pavarësisht se duket se i kishte menduar të gjitha “detajet”, Berisha ka lënë një gafë epike. Ai u shpreh se është mirënjohës ndaj qeverisë së madhërisë së saj, të ndjerën Elisabeth II. Pasi e ka kuptuar se gaboi (megjithëse se e tha gati 3 herë), Berisha ka kërkuar ndjesë duke qeshur.

“Ambasadori Alastar Smith, është njëlloj McGoinigal. Ky njeri vazhdon të mashtrojë, i thotë qeverisë së tij se Berisha po përpiqet të sulmoje ambasadorin dhe qeverinë e Madhërisë së saj. E vërteta është se ambasadorit i jam betuar se do e sulmoj publikisht për atë që ka bërë. Por e vërteta është se unë nuk e kam sulmuar kurrë qeverinë e madhërisë së saj, për të cilën kam shumë respekt. Dua të dini ju, se ky filloi të ndjekë... madhërisë së tij (qesh) madhërisë së tij, më falni.”- tha Berisha.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Armando Fatkar Gazi Çafaj: 18/03/2023 20:15

  O çfar gallate ka me Sali Bajgën i ka hik truni të shkretit flet roma për toma. E hajde boje ktë kryekarministër.

  Përgjigju
 • tosi: 18/03/2023 19:48

  ahhahahahaha po normale je i dobet

  Përgjigju
 • Joni: 18/03/2023 19:47

  Ik o sali se kot flet

  Përgjigju
 • Goni: 18/03/2023 19:47

  Ee mo berishe sna le njeher te qet

  Përgjigju
 • Dori: 18/03/2023 19:46

  Budalliqet e tua skane fund

  Përgjigju
 • Nori: 18/03/2023 19:45

  O non grada ka mbaruar koha jote

  Përgjigju
 • goni: 18/03/2023 19:40

  o edi rama kape rrase ne burg kete non-grate se qelbi dunjane....

  Përgjigju
 • Hahw: 18/03/2023 19:01

  Ka pjerdhur nga trute

  Përgjigju
 • O bishe!: 18/03/2023 18:59

  Ta ka ba mutin ne koke Britania.

  Përgjigju
 • Sarina: 18/03/2023 18:54

  O berish vetem akuza di te besh,per asgje tjeter nuk je.

  Përgjigju
 • Alisa: 18/03/2023 18:08

  Po kur flet ti o non grata,vetem burgun meriton

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 1 gol nderon Juventusin, 'Zonja' - 3 pikë nga zona evropiane

VIDEO/ 1 gol nderon Juventusin, 'Zonja' - 3 pikë nga zona evropiane