Berisha: Yuri Kim i ka kërkuar SPAK-ut arrestimin tim! U shkonte çdo javë në zyrë

Berisha: Yuri Kim i ka kërkuar SPAK-ut arrestimin tim! U shkonte çdo javë në zyrë

Ish- kryeministri Sali Berisha

TIRANË- Sali Berisha është shprehur se ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i ka kërkuar SPAK që ta arrestonin, por sipas tij, nuk “iu plotësua dëshira", sepse nuk ka asnjë provë që rëndon ndaj tij.

“Shkonte çdo javë në ‘SKAP’ dhe thoshte: pse se arrestoni. Ata do e bënin me kënaqësinë më të madhe, por s’kishin prova”, tha Berisha në një intervistë për Abc News.

Ai vijoi akuzat duke thënë se Prokuroria e Posaçme është në shërbim të kryeministrit Edi Rama.

 “Mbyllen çështje monstruoze, drejtësia sot është organizata më e kapur e këtij vendi”, tha ai.

Nga ana tjetër, nëse zyrtari i lartë amerikan Gabriel Escobar i mbylli çdo derë duke i thënë se edhe nëse fiton në zgjedhje, ‘Non Grata’ nuk i hiqet, Berisha e interpreton ndryshe këtë mesazh.

“Mesazhi i Escobar ishte se SHBA-të do bashkëpunojë me çdo force politike që fiton zgjedhjet”, deklaroi Berisha.

Më tej, u ndal çështja “McGonigal”, duke këmbëngulur që kryeministri Edi Rama është në hetim, edhe pse vetë SHBA ka deklaruar se marrëdhëniet me Shqipërinë janë në kulmin e tyre. 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ledi: 22/04/2023 12:00

  Qe zonja Kim paska ushtryar presion ne SPAK per arrestimin tuaj eshte e pa tolerueshme,por duke dal bllof per cdo deklarim zor se ben lajm kjo qe thoni,ose SPAKu nuk zbaton love fjin mbi konfidencialitetin ne punen e tij.Shqiptaret ne shumice nuk jane te kenaqur me punen e SOAKut si me zotin Kraja ashtu dhe zotin Dumani vecanerisht ne hetimin e politikaneve te larte ku ju jeni ne vend te pare.Ne rast se SpAK sic thoni ju nuk ja prova atehere te dale me vendim qe zoti Sali Berisha eshte shume i osster dhe ka zbatuar gjithmone ligjin

  Përgjigju
 • e drejta: 22/04/2023 10:51

  FAKTI QE NUK TE KANE ARRESTUAR DO TE THOTE QE ATO JANE ME TY ...SE NDRYSHE NGA DO TA MERRJE VESH TI O BANDIT SE AMBASADORJA KIM KA KERKUAR ARRISTIMIN TEND

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

‘Gjueti’ për peshkatarë të paligjshëm, 2 nën hetim! U kapën në breg të liqenit të Shkodrës

‘Gjueti’ për peshkatarë të paligjshëm, 2 nën hetim! U kapën në breg të liqenit të Shkodrës