Biden konferencë me Zelenskyn: Janë 300 ditë sulmi brutal dhe i pajustifikuar! S’do jeni kurrë vetëm

Biden konferencë me Zelenskyn: Janë 300 ditë sulmi brutal dhe i pajustifikuar! S’do jeni kurrë vetëm

‘Kemi arritur në ditën e 300-të të një sulmi brutal dhe të pajustifikuar që Rusia ka nisur kundër Ukrainës’. Këtë e tha Joe Biden në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky.

"Nuk do të jeni kurrë vetëm", ​​e siguroi ai amerikanin. "Lufta e Ukrainës është pjesë e diçkaje më të madhe. Amerikanët përballen me ngacmuesit dhe luftojnë për liri”, theksoi Biden.


Lajmi kryesor:

Zelensky takon Biden në SHBA dhe e nderon me medalje: Hero i popullit të Ukrainës! Presidenti amerikan: Ne jemi krah jush


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Rudina Hajdari rigjen dashurinë, publikon foto me partnerin e ri 2 vite pas divorcit: E bekuar

Rudina Hajdari rigjen dashurinë, publikon foto me partnerin e ri 2 vite pas divorcit: E bekuar