Biznesmeni Gjergj Luca zotohet për dasmë madhështore të Luizit me Kiarën në 7 maj: Surprizë për nipin tim kur të dalë nga BBV

Mospërfshirja e personazheve të njohur në historitë e krijuara brenda Big Brother VIP, ka qenë thuajse e pamundur. Politikanë, gazetarë, biznesmenë dhe analistë nuk kanë ‘shpëtuar’ dot pa dhënë përgjigjie mbi personazhin më të famshëm të momentit ‘Luizin’.

Së fundmi ka qenë biznesmeni, Gjergj Luca i cili përmes një videoje, publikisht i ka premtuar Kiarës dhe Luizit se sapo këngëtari shkodran të dalë nga shtëpia më e famshme, më 7 maj, do t’u organizojë të dyve një dasmë madhështore.

Luca tha se si daja e Luizit, do të jetë organizatori i kësaj dasme duke e siguruar moderatoren se do të jetë dasma më madhështore dhe më e bukur që është bërë ndonjëherë në Shqipëri.

“Përshëndetje Kiara. Përshëndetja nga këtu, Pallati i Brigadave. Për Zotin dëgjo, se je edhe nga gjysma e zemrës time, nga Përmeti. Ai zotëria jot dhe nipi im Luizi kur të dalë më datën 6 se nuk na dëgjon tani, ne, unë edhe ti do i bëjmë një suprizë. Dasmën tuaj do ta bëjmë këtu në këtë vend dhe do të bëjmë dasmën më të bukur që ka ndodhur ndonjëherë në Shqipëri në Fish City, në qytetin e Dashurisë, në qytetin e shpresës, ëndrrave”, thotë Gjergj Luca në video.

Kiara dhe Luizi pritet të kurorëzojnë lidhjen e tyre pasi këngëtari të dalë nga shtëpia e Big Brother VIP2 ku patën edhe një dasmë të ‘improvizuar’. Luca ka premtuar datën 7 maj për organizimin e dasmës, që është pikërisht një ditë pas finales së Big Brother VIP.

 

B.V/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • nona: 02/04/2023 09:31

  e more ne qafe nipcen me kete nuse qe don ti besh dasem.

  Përgjigju
 • Vraka: 01/04/2023 05:32

  Legena e albinistonit skan te mbaruar

  Përgjigju
 • Sjjdsja: 01/04/2023 01:59

  Ku e gjeti nipce luizin ky apo do dhe ky fam na luizi smbeti me i lar e i palar pa e permend

  Përgjigju
 • Shpresa: 31/03/2023 23:10

  Te lumte Gjergj! Te jesh biri i artisteve te medhenj dhe te mos besh gjera te medha, nuk behet! Respekte se realisht po i ben dasmen nje jetimi, pervec se eshte nje shkodran qe nje Shqiptari te tere e ka mberthyer para ekranit, per gjithcka eshte ky djale.

  Përgjigju
  • @Shpresa: 01/04/2023 08:05

   O Shpresa ai legen Luizi ka mberthyer para ekrsnit debilet e debilat si puna jote o kokra e budallackes. Mjer Shqiperia me njerez si ty!!

 • Dritan: 31/03/2023 22:10

  Popull injorant mbushur me skllavopronare.Ti i paguan mizerje punetoret aty e paske leke per ate trapin e BB.

  Përgjigju
  • Marinela: 02/04/2023 09:51

   Bravoooo

 • Meri: 31/03/2023 21:41

  Kur parat të bien në dorë pa derdhur djersë,nuk i'a di as vlerën.Pse u dashka bër nji dasëm madhështore ku parat të derdhen " lum "? Kur me ato para,mund të ngresh rrogat e të gjithë punëtorëve që punojne për ty,apo të ndihmosh njërz të sëmur,ndihmo ata mësues që ecin me ora të tra në këmbë,per tu dhën dije atyre pak fëmijëve që kan ngelur nëpër fshatra të braktisura nga emigrazione.Njērzit me zëmër të madhe,ndihmojne gjithmon me të dobtin,dhe jo të fryhen,që të duken më tē mēdhenj nga sa jan.

  Përgjigju
 • Genti: 31/03/2023 21:17

  Ik ore toç,

  Përgjigju
 • Socialist: 31/03/2023 18:53

  Me ato lekët e asaj gjoja dasme më mirë ndihmo familjen e rojes së t.ch.që u vra nga fansat e "nipçe" mashtrusit dhe lêri lëpirjet se nuk na duhen ato vota të llumit të shoqërisë! Janë të salës votat e vandalve!

  Përgjigju
  • anja halilaj: 31/03/2023 22:17

   turp per ato qemendojne qe fansat vrasin haha un them se ska sens te vrasin pse ? lerja ligjit o socjalist ta gjej ....

 • XXX: 31/03/2023 18:43

  Ik pre legem me gjith Luiz mashtruesin

  Përgjigju
  • Eli: 31/03/2023 19:23

   Po pse more te ndihmoj familjen e te djerit Luizi e vrau ja futni kot prz ta ndihmoj shteti djali te martohet te trrashegohet dhe jet te lumtur cjeni ju aman Bravo daja te lumt

 • Sondazhi i ditës:

  Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Haklaj: Mijëra ushtarë të Wagner kanë hyrë në Kosovë! Meçe: S’mund të shkosh të komandosh ku 90% e popullsisë janë serbë

Tensionet në veri, Haklaj: Mijëra ushtarë të Wagner kanë hyrë në Kosovë! Meçe: S’mund të shkosh të komandosh ku 90% e popullsisë janë serbë