Bleu vota për Bashkë Fitojmë, arrestohet me urdhër të SPAK një person në Kavajë

Bleu vota për Bashkë Fitojmë, arrestohet me urdhër të SPAK një person në Kavajë

Klodian Kapedani

KAVAJË- Një person është arrestuar me urdhër të SPAK, pasi ditën e zgjedhjeve të 14 majit të iu ka premtuar dhe iu ka ofruar personave para me qëllim për të marrin pjesë në votime dhe për të blerë votat. Në pranga ka rënë Klodian Kapedani, i cili akuzohet për veprën penale “Korrupsioni aktiv në zgjedhje”.

SPAK njofton se është caktuar masa ‘arrest me burg’, e cila është ekzekutuar ditën e sotme. Kapedani mësohet se ka blerë vota për koalicionin ‘Bashkë Fitojmë’, ku në Kavajë ka fituar zgjedhjet me përmbysje kandidati i Berishës e Metës, Fisnik Qosja ndaj socialistit Redjan Krali.

Hetimet paraprake për këtë procedim penal janë në vazhdim e sipër dhe ende nuk kanë përfunduar.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Shiko: 10/06/2023 16:32

  Për Partinë japim dhe jetën

  Përgjigju
 • Kavajsi: 10/06/2023 16:27

  Cdo redjan katoliku ne krye te muslimaneve te kavajes?

  Përgjigju
 • Kavajsi: 09/06/2023 23:11

  Berishe mer vesh kush blen bota, hajt te futim nanje tollum Kavaje tani se te ben derman?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Tiranë, Veliaj nis rehabilitimin e ‘lagjes së korçarëve', merr dakordësinë e banorëve të ngushtojnë oborret për të hapur rrugën

Tiranë, Veliaj nis rehabilitimin e ‘lagjes së korçarëve', merr dakordësinë e banorëve të ngushtojnë oborret për të hapur rrugën