Blinken nesër takim me Stoltenberg, paralajmërohet edhe konferencë për mediat

Blinken nesër takim me Stoltenberg, paralajmërohet edhe konferencë për mediat

1685548589_Capture.JPG

Gjatë ditës së nesërme, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg do të takohet me Sekretarin amerikan Antony Blinken.

Në një komunikatë të lëshuar nga NATO, njoftohet që do të ketë deklarata të përbashkëta pas takimit në një konferencë për shtyp në Osllo të Norvegjisë.

Nuk është bërë e ditur ende se cila do të jetë tema e diskutimit. Por, edhe Stoltenberg e edhe Blinken kanë qenë të zënë, dhe kanë dhënë deklarata edhe në lidhje me çështjen e Kosovës.

Sekretari Blinken i ka dënuar ashpër veprimet e Kosovës në veri, duke paralajmëruar për pasoja në raportet tona ndër-shtetërore.

Deklaratat e tij u denoncuan nga ana e kryeministrit Kurti së fundi që i quajti edhe “shumë naive” mes tjerash.


Lajmi kryesor:

Sërish tensione në veri, plagoset një polic i Kosovës në Zveçan! Komandanti i KFOR-it: Po të mos ndërhynim, tani do të mbanim zi për të vdekurit


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Një agresion që duhet të rikthejë Perëndimin në Kosovë

Mero Baze: Një agresion që duhet të rikthejë Perëndimin në Kosovë