Bluza e Princeshë Dianës shitet në ankand për më shumë se 1 milion euro

Bluza e Princeshë Dianës shitet në ankand për më shumë se 1 milion euro

Princeshë Diana dhe bluza e kuqe

Bluza e kuqe, e veshur nga Princesha Diana menjëherë pas fejesës së saj me princin e atëhershëm Charles, me dizajne delesh të vogla me gëzof, u shit në ankand për 1.1 milion dollarë pas një periudhe ofertash të ndryshme.

Bluza “Black Sheep” u bë një nga artikujt më emblematikë të veshjeve të Dianës, e cila në prapa duket se parashikon udhëtimin e saj të trazuar si anëtare e familjes mbretërore britanike.

Veshja mori 1.1 milion dollarë, që përfshin tarifat dhe komisionet, pas një beteje të ashpër nga ofertuesit e internetit. U shit dhjetë herë më shtrenjtë, se vlerësimi fillestar i Sotheby nga 50 mijë deri në 80 mijë dollarë.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Tajani: Po punojmë për të përforcuar praninë e KFOR-it në kufirin Kosovë - Serbi

Tajani: Po punojmë për të përforcuar praninë e KFOR-it në kufirin Kosovë - Serbi