POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Borussia Dortmund rikthehet tek fitorja në Bundesligë, me rezultatin 3-1

Foto nga ndeshja

Borussia Dortmund i është kthyer fitoreve në Bundesligë pasi ka mposhtur Eintrachtin e Frankfurtit.

Skuadra e verdhe zinjtë kanë fituar me rezultatin 3-1, ndërsa më e rëndësishmja është ajo që ia vlen të theksojmë është blerja e bujshme Alcacer Paco, i cili ka shënuar një super gol në portën e kundërshtarit.

Golat e shënuar për Dortmundin u bënë nga: Diallo (36) Wolf (71) dhe Alcacer. Ndërsa për Entrachtin golin e vetëm e ka shënuar Haller në minutën e 68’.

Mirëpo pas kësaj fitoreje, Dortmund është ngjitur provizorisht në vendin e parë më 7 pikë të grumbulluara.

a.de.
Komento