BOTËRORI 2022/ E pabesueshme në Turqi, gazetarin e pushojnë nga puna në fundin e pjesës së parë! Përmendi emrin e Hakan Sukur në komentin e ndeshjes

BOTËRORI 2022/ E pabesueshme në Turqi, gazetarin e pushojnë nga puna në fundin e pjesës së parë! Përmendi emrin e Hakan Sukur në komentin e ndeshjes

Hakan Sukur

Gazetari turk, Alper Bakichigli u pushua nga puna në pushimin e ndeshjes së Kupës së Botës mes Marokut dhe Kanadasë, e vlefshme për një vend në 1/8 e Botërorit. Me duelin që zhvillonte 45 minutat e para, komentarori i TRT përmendi rekordin e Hakan Sukur për golin më të shpejtë në Kupën e Botës me Turqinë.

Pas pjesës së parë gazetarit i ka ndodhur e papritura, duke e njoftuar se ishte i papunë, duke u zëvendësuar me një tjetër gazetar në koment. Kujtojmë se Hakan Sukur i ka dalë kundër presidentit Rexhep Taip Erdogan, me ish-futbollistin që është non-grata në Turqi.

Konkretisht, me rastin e golit të parë të ndeshjes, Bakichigil ka kujtuar golat më të shpejtë të shënuar në Botëror, ndër të cilët më i shpejti ishte ai i Hakan Sukur në ndeshjen mes Turqisë dhe Koresë së Jugut në vitin 2002.

Sulmuesi turk arriti të shënonte pas 11 sekondave, duke marrë rekordin përkatës nga Vaclav Masek, i cili kishte gjetur rrjetën në sekondën e 15-të në ndeshjen e Çekosllovakisë kundër Meksikës në vitin 1962. Bakichigil vazhdoi komentin deri në fundin e pjesës së parë. Më pas ai u zëvendësua nga një koleg tjetër dhe u njoftua për shkarkimin e tij nga TRT.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ataturku: 03/12/2022 10:50

    Anadollakët skanë ndërmend të bëhen kurrë njerëz me sa duket. Vazhdojnë me këto satrapllëqet dhe me mënyrat e sulltanit Erdogan që po i kthen prapë 500 vjet pas. Për të ardhur keq.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Tajlandë/ Njihet si një prej vrasësve serialë më të rrezikshëm në botë, rrëfehet 'gjarpri': Nuk kam vrarë kurrë njeri në jetën time

Tajlandë/ Njihet si një prej vrasësve serialë më të rrezikshëm në botë, rrëfehet 'gjarpri': Nuk kam vrarë kurrë njeri në jetën time