Brazil, stuhi në shtetin e Minas Gerais, të paktën 44 të vdekur (FOTO)

Territori juglindor i Brazilit është goditur nga reshjet më të larta të regjistruara ndonjëherë.

Deri më tani rrëshqitjet e tokës dhe përmbytjet kanë shkaktuar vdekjen e 44 personave.

Raportohet gjithashtu për 19 të zhdukur, 12 të plagosur dhe afro 17,000 të zhvendosur.

Sipas Institutit Kombëtar Meteorologjik brazilian, rreshjet e ditëve të fundit ishin më të mëdhatë e 110 viteve të fundit.

I.C./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë ndëshkimi deri në 15 vite burg për ata që thyejnë karantinën?

Komento