Britani, rebelohen të burgosurit, shkatërrojnë dyert me shkopinj/VD

Zjarr brenda burgut Hewell në Worcester

Britani e Madhe- Një video amatore e filmuar me telefon celular, shfaq të burgosurit e rebeluar duke u rrahur me njëri-tjetrin brenda korridoreve të burgut. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur brenda burgut Hewell në Worcester, ku shihen të burgosurit  duke i vënë flakën tualeteve dhe duke thyer kamerat e sigurisë.

Pavijoni A dhe B i mbushur me të burgosur ishte rebeluar gjë që solli deri te një rrahje masive, ndërkaq The Sun ka siguruar një video ku shihet i burgosuri me një shkop të drurit duke i shkatërruar dyert e qelive.


(Burgu Hewell në Worcester në Britani)

Një video e ngjashme ishte bërë virale në fillim të këtij muaji, kur brenda këtij burgu të burgosurit janë filmuar duke u orvatur dhe rrahur me njëri-tjetrin.

 

  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U raportua për njerëz të armatosur në Manastirin në Dhërmi, kapet murgu me pistoletë lodër çakmak