Brukseli hapi negociatat, SHBA: Jemi në çdo hap të rrugës me Shqipërinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përshëndesin vendimin e ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo në një postim në Twitter shprehet se SHBA është partner i Shqipërisë në cdo hap të rrugës.

'Ne mirëpresim vendimin për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të rrugës' shkruan ai. Dy ditë më parë Brukseli i dha dritën jeshile hapjes së negociatave Tiranës dhe Shkupit.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mjekët nuk janë dakord me rritjen e pagës 40%, a kanë të drejtë?

Komento

Komente

  • Or tej: 27/03/2020 16:34

    Te na rroj Ameriqia

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nëntë mitet mbi Covid-19, që vështirë se do të zhduken ndonjëherë