Aksident në minierë, humb jetën një minator në Bulqizë! Pamjet pranë galerisë ku ndodhi ngjarja

BULQIZË- Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën sotme në Bulqizë, ku ka humbur jetën një minator. Report Tv bën me dije se viktima është identifikuar si Fiqiri Karaj, 49-vjeç. Gazetari i Report Tv ka shkuar pranë minierës ku ndodhi ngjarja e rëndë.

Nuk dihen më shumë detaje lidhur me këtë ngjarje, teksa grupi hetimor ndodhet në vendngjarje ku po kryen veprimet për të zbardhur motivet.

"Rreth orës 12.10, Policia e Bulqizës ka marrë njoftim se në galerinë e një miniere kromi,  dyshohet se gjatë punës  është aksidentuar dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi F. K., 49 vjeç.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, po kryen veprimet për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes", njofton policia. 

Kujtojmë që pak muaj më parë, më konkretisht 29 tetor miniera "mori" jetën e 3 minatorëve të tjerë. mes tyre edhe pronari i saj. Ato u asfiksuan nga gazi pasi u futën në minierë.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Flas me Bashën deri sa dëgjoj gërrhitje..’/ Rama: Si e vë në gjumë Lulzim Bashës! Ore po Saliu është gjallë?