Bylis parakalon klubet e tjera, prezanton Mevlan Adilin

Bylis parakalon klubet e tjera, prezanton Mevlan Adilin

Mevlan Adili

Mevlan Adili është mbrojtësi më i ri i Bylis. Pas gjashtë muajve, 28-vjeçari rikthehet në Superligë, këtë herë në radhët e ballshiotëve. Shqiptari nga Maqedonia e Veriut është i njohur në futbollin tonë për aktivizimin te Vllaznia, aty ku kaloi dy sezone duke fituar dy herë Kupën e Shqipërisë.

Pas prezantimit të Zguros dhe Kotes, Bylis i vendos në dispozicion trajnerit Shensoj edhe një lojtar si Adili. Qendërmbrojtësi ka treguar se është një pikë e fortë në prapavijë. Me eksperiencë te Shkupi, Shkëndija, UTA Arad, Zalgiris dhe SKA Khabarovsk në Rusi, Adili bën një rikthim në Superligë. Për Adilin interesoheshin edhe klubet e Partizanit dhe Vllaznisë.

Prezantimi i Adilit nga Bylis

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)