Bylisi thyen kampionët e Partizanit, Vllaznia merr fitoren në Gjirokastër

Java e 14  e Superligës ka nisur me një surprizë të madhe pasi Partizani kampion në fuqi është mposhtur me shifrat 1-2 në transfertë nga Bylisi. Ballshiotët do të mernin epërsinë shumë shpejt pas autogolit të Belicës në minutën e 6, ndërsa Partizani pas disa tentativave do të barazonte me Jurgen Bardhin, duke dhënë përshtypjen se këtë ndeshje mund ta fitonte.

Ndërkohë atëherë kur nuk pritej, në minutën e 54 Guido realizoi golin e dytë për Bylisin, një gol që do rezultonte vendimtar deri në fund. Kjo nuk ishte e keqia e vetme për Partizanin pasi të kuqtë për shkak kartonash humbën edhe dy lojtarë në prag të sfidës derbi me Tiranën. Broja plotësoi numrin e kartonave të verdhë, ndërsa Telushi u ndëshkua me të kuq.

Ndërkohë takimi tjetër i orës 13:30, i zhvilluar në Gjirokastër mes Luftëtarit dhe Vllazninë ka përfunduar 0-2 në favor të shkodranëve.

×

Meta në 'sulm', Milaim Zeka në 'Frontline': Arrestimet e mëdha bëhen fundjavave! Nuk mund askush të fitojë luftën ndaj Amerikës