CDU/CSU voton pro hapjes së negociatave/ Vasili: Kryeministri u marros, falenderon Gjermaninë se u shtuan kushtet

Petrit Vasili dhe Edi Rama

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar komentuar reagimin e kryeministrin Edi Rama pas vendimit të grupimit më të madh politik gjerman CDU/CSU për hapjen e negociatave për Shqipërinq.

Vasili thotë se kryeministri u marros, duke falenderuar Gjermaninë se u shtuan kushtet, se për hapje të negociatave nuk bëhet fjalë gjëkundi.

"Kryeministri u marros!!

Kryeministri falenderon Gjermanine se u shtuan kushtet,se per hapje negociatash per Shqiperine nuk behet fjale gjekundi.

Mbase i marri falenderon per Maqedonine,qe i hap negociatat ne janar", shkruan Vasili.


Lajmi kryesor:

Basha: Kushtet e Gjermanisë konfirmojnë dështimin e qeverisë! Braçe: Zarat, deri dje thonin s'ka 'PO'


  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?×

Lajmi i fundit

John

Pasditja sjell shpeshtim të vranësirave, njihuni me parashikimin e motit