Çfarë tha deputeti i 'opozitës së re' që parlamenti shpërtheu në të qeshura?

Deputeti Muslim Murrizi i dha një atmosferë tjetër sallës së kuvendit, me kundërpërgjigjen e tij ndaj kryeministrit Rama, lidhur me "dashurinë e dy djemve të Berishës". E gjithë salla e parlamentit shpërtheu në të qeshura, madje edhe vetë kreu i qeverisë.

"Cunat e Berishës le të bëjnë gili vili dhe të bëjnë qejf sa herë të duan. Unë kam qenë këtu jo nga ligji i gilit vilit. Kjo fletë e bardhë nuk është firmosur, se aq shumë u nxi në prill 2008, sa fytyrë që kanë ardhur në këtë parlament, nuk kanë pasur këllçe që të takojnë qytetarët. Pse unë ua paskam ndaluar dashurinë këtyre. Nëse e kam bërë këtë mëkat zoti më faltw, keni kohë që të takoheni dhe të dashuroheni sa herë të doni. Unë shoh që halli i madh i politikës shqiptare ka qenë pazari që është prishur sa është marrë kësti i parë. Vetëm dy zgjedhje janë pranuar pa sherre publike,pse se këta që kanë qenë këtu e kanë lëshuar karriken të ngopur", tha Murrizi.  


Lajmi kryesor:

Rama: Zgjedhjet do të bëhen, kush i pengon e pret burgu! Hajdari: Përulem, t'i japim fund krizës (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?×

Lajmi i fundit

John

U riatdhesua nga kampi i ferrit në Siri, Floresha Rasha merret në pyetje nga Anti-Terrori! 'Kyç' gojën, s'tregon emrat që bashkëpunoi