Chelsea lë jashtë listës së Champions League Aubameyang-un

Chelsea lë jashtë listës së Champions League Aubameyang-un

Pierre-Emerick Aubameyang

Pierre-Emerick Aubameyang është lënë jashtë listës së Champions League nga Chelsea. Trajneri Graham Potter ka konfirmuar lajmin, teksa sulmuesi është jashtë 25 emrave të përfshirë për duelet e pjesës së mbetur në Champions.

Jashtë edhe Benoit Badiashile, afrimi i janarit që i kushtoi Chelseas 40 milionë euro. Pjesë e grupit Enzo Fernandez, që u bashkua me Blutë për shifrën rekord të 121 milionë euro.

Mykhailo Mudryk, i cili u bashkua me Chelsea për 70 milionë euro nga Shakhtar Donetsk dhe i huazuari Joao Felix u përfshinë në listë.

"Pierre është një profesionist dhe unë e kuptoj se ai do të zhgënjehet. Ishte një vendim i vështirë. Ne kishim tre emra të rinj që u futën. Ishte ai që mbeti jashtë. Nuk është absolutisht asgjë e keqe kundër tij. Ai nuk ka bërë asgjë të keqe", tha trajneri Potter.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

‘14 maji’/ Baçi në Report Tv: Alibeaj i ka nxjerrë kandidatët nga kafja ‘aman pranoni’! Topollaj: Ju doni bashkimin, por të jeni vetëm ju

‘14 maji’/ Baçi në Report Tv: Alibeaj i ka nxjerrë kandidatët nga kafja ‘aman pranoni’! Topollaj: Ju doni bashkimin, por të jeni vetëm ju