Chollet inkurajon Vuçiçin të ndihmojë në zbutje të krizës në veri të Kosovës

Chollet inkurajon Vuçiçin të ndihmojë në zbutje të krizës në veri të Kosovës

1683907282_vui.jpg

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, i ka bërë thirrje presidentit serb Aleksandar Vuçiç, që të marrë hapa drejt uljes së tensioneve në veri të Kosovës.

Përmes një postimi në Twitter, Chollet ka thënë se në bisedën që e ka zhvilluar me Vuçiqin, më 2 qershor, i ka kërkuar atij që të kthehet drejt rrugës së normalizimit dhe angazhimit konstruktiv në dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian.


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri, Kurti: Situata drejt normalizimit, presioni të bëhet ndaj Beogradit jo Prishtinës! Turqia planifikon dërgimin e trupave shtesë në Kosovë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

S'ka festë pa Lionel Messin, Inter Miami humbet finalen e US Open Cup (GOLAT)

S'ka festë pa Lionel Messin, Inter Miami humbet finalen e US Open Cup (GOLAT)