Conference League/ Vllaznia dhe Partizani me fat, Tirana gjen Torpedon e Gjeorgjisë! Ndeshjet e para në udhëtim

Conference League/ Vllaznia dhe Partizani me fat, Tirana gjen Torpedon e Gjeorgjisë! Ndeshjet e para në udhëtim

Conference League

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti i raundit të parë kualifikues të Ligës së Konferencës për sezonin 2024-25. Partizani, Vllaznia dhe Tirana kanë njohur rivalët, me bardheblutë që kanë qenë pafat. Ndërkohë që edhe Shkëndija ka njohur kundërshtarin. Duelet e para luhen më 11 korrik dhe ato të kthimit më 18 korrik 2024.

Vllaznia luan kundër Valurit të Islandës, teksa Partizani gjen maltezët e Marsaxlokk. Ndërkohë Tirana përballet me Torpedo Kutaisi të Gjeorgjisë. Të treja skuadrat e Superligës duelet e para i luajnë në udhëtim.

Ndërkohë Shkëndija luan me FC Noah të Armenisë dhe Malisheva me Buducnost Podgorica.

Ndeshjet e raundit të parë në Conference League:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, autorët u larguan drejt Mallakastrës ku dhe dogjën makinën! RENEA në aksion për arrestimin e autorëve

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, autorët u larguan drejt Mallakastrës ku dhe dogjën makinën! RENEA në aksion për arrestimin e autorëve