Covid-19, dy viktima të tjera në Kosovë. Rëndohet situata në Serbi, 51 viktima nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se sot kanë ndërruar jetë dy pacientë të prekur me Covid-19.

Sipas komunikatës, personat në fjalë kanë qenë me sëmundje shoqëruese. Bëhet fjalë për një pacient nga Prishtina rreth moshës 59 vjeç dhe një paciente nga Korisha e Prizrenit rreth 70 vjeç.

Në Kosovë numri i të infektuarve nga koronavirusi është 148 kurse numri I viktimave është 3.

Malin e Zi autoritetet kanë raportuar për 223 raste të prekur nga koronavirusi teksa në vend ka deri tani 2 viktima.

Serbi situata duket e rënduar prej emergjencës shëndetësore teksa janë rritur në më shumë se 1900 rastet positive me Covid-19 kurse numri i viktimave është 51.

Greqi autoritetet kanë njoftuar se totali I të infektuarve nga koronavirusi është rritur në mbi 1730 kurse numri i viktimave është 73

Maqedoninë e Veriut rastet positive me Covid-19 është 555 për një total viktimash prej 18 personash.


Lajmi kryesor:

Italia ende në kulmin e saj! 636 viktima në 24 orë, bie numri i infektimeve dhe pacientëve në terapi intensive! 1200 viktima brenda një dite në SHBA


  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?×

Lajmi i fundit

John

23 prilli - Dita Botërore e Librit. Studiuesit prezantojnë monografitë edhe nderojnë Prustin dhe Migjenin