COVID-19 në Gjermani, vaksinohet një 101-vjeçare në shtëpinë e të moshuarve

1609057579_koronavirusivaksina.jpg

Teksa sot ka nisur zyrtarisht vaksinimi i COVID në vendet anëtare të BE-së, Gjermania, Hungaria dhe Sllovakia filluan që prej ditës së djeshme.

Në Gjermani, vaksina filloi në një qendër të moshuarish ku ndër personat që e morën ishte dhe një grua 101-vjeçare.

Drejtori i kësaj qendre u shpreh se pritja me një ditë më shumë për të bërë vaksinën është një kohë e gjatë dhe nuk duhet humbur.1609057596_Screenshot4.jpg

 


Lajmi kryesor:

Koronavirusi/ Sot nis vaksinimi në të gjitha vendet e BE! Von der Leyen: Vaksina Pfizer/BioNTech është dorëzuar në 27 shtetet anëtare


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Anderlecht shumë i fortë për Laçin, belgët fitojnë 3-0 në Elbasan për Conference League