Çudit shqiptari! Me pistoletë me vete drejt Italisë...'Pietro Beretta' zbulohet në skanerin në Rinas

Pistoleta e zbuluar nga skaneri në valixhen e 43-vjeçarit

TIRANE - Një 43-vjeçar shqiptar tentoi të udhëtojë me një pistoletë me vete nga Rinasi drejt Bolonjës në Itali, por u zbulua dhe arrestua nga policia në pikën kufiare. Një veprim i çuditshëm ky, kur dihet se sa lehtësisht zbulohen sendet e ndaluara nga kontrolli në aeroporte.

Në një operacion policor të koduar "Short Weapon" nga Policia e Tiranës, Rinasit dhe Durrësit, u arrestua 43-vjeçari me inicialet B.L me banim në Durrës dhe u sekuestrua një armë zjarri "Pietro Beretta", me një krehër me fishekë.

Policia e Shtetit njofton se "vijon operacioni, në bashkëpunim me homologët italianë, për zbardhjen e qëllimit të 43-vjeçarit që tentoi të udhëtonte me armë zjarri drejt Bolonjës".

Arma u zbulua gjatë kontrollit me skaner të valixhes së dorës, ndërsa policia thotë se kishte marrë informacione që një person do udhëtonte me armë zjarri me vete drejt Italisë dhe e ka mbajtur në vëzhgim deri në momentin e futjes në skaner. 

"Në bashkëpunim me Policinë e Durrësit u  ushtrua kontroll në banesën e tij në Durrës dhe në përfundim të veprimeve të kryera nga specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Dretorine e Policise Tiranë u bë arrestimi në flagrancë, për veprën penale “Trafikimi i armëve dhe municionit”. Policia shqiptare në bashkëpunim me homologët italianë po vijojnë hetimet për identifikimin e bashkëpunëtorëve të tjerë në këtë veprimtari kriminale, si dhe për identifikimin e destinacionit dhe zbardhjen e qëllimit final që i arrestuari ka patur me këtë armë", - njofton Policia e Shtetit

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

 • emigrant: 24/02/2020 12:21

  po pse nuk ka marre edhe nje kundratank ky

  Përgjigju
 • ddd: 24/02/2020 11:40

  Nuk besoj te kete qene kaq i marr, ndoshta ndonje qe i ka dash te miren i'a ka bere si nder..

  Përgjigju
 • Ilo: 23/02/2020 20:17

  Mire qe Ska marre me vete noj 19.7, I marre.

  Përgjigju
 • Popull: 23/02/2020 16:04

  Shtroheni në psikiatri këtë rrotën e karit.. Viti 2020 ky kërkon të kaloj me armë në aeroport sikur jemi në vitin 1920. Shkurt idiot!!

  Përgjigju
 • vjeshta: 23/02/2020 15:20

  Ikanë dhënë edhe emër operacionit Policor, hahahah Kulmi!

  Përgjigju
  • A.n.: 23/02/2020 17:05

   Keto sic duket emrin e operacionit "short weapon" e kane pasur gati prej vitesh. Sapo u shfaq gomari i pare menjehere e quajten si aksion policor. :)

 • Musai: 23/02/2020 15:06

  Nga idiot te till po vete dem ky vend. Ka rrezik qe kopaner te till nuk e din qe eshte shpikur as televizori jo me skaneri neper airorporte.

  Përgjigju
 • Vicidili: 23/02/2020 14:20

  Rrnofsh o Birishe na hape syte na bane me arme ne brez

  Përgjigju
 • Xhana: 23/02/2020 13:08

  Mua me duket lajm i rem se kolori armes me ate ne valixhe nuk jan fare njesoj.Normal qe esht anormale te maresh arem me vete jo ne aeroport por kudo por kjo esht rinia shqiptare qe ne vend te trurit kan kasht ne kok

  Përgjigju
  • Per xhana: 23/02/2020 14:12

   Kolori= ngjyra Rem= rremë E të tjera me radhë Nuk e di për cilën foto e ke ti, po skaneri nuk ti jep ngjyrat si i shikon ti me sy moj e uruar. Apo do e kesh dhe ti për herë të parë

 • Kafsha: 23/02/2020 12:37

  Plera nuk e di çdo me thënë aeroport, e paska për here të parë . Jeton në kohen e kobureve në brez e të mustëqeve të 1850-ës!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dalin Exit Pollet e para për zgjedhjet në Gjermani! CDU/CSU dhe SPD 'kokë më kokë'