Dalin Exit Pollet e para për zgjedhjet në Gjermani! CDU/CSU dhe SPD 'kokë më kokë'

1632672526_fb25a7d753b64095867011bfa6c13b46.jpg

Zgjedhjet elektorale në Gjermani janë mbyllur në një rezultat të paparashikuar, pasi Blloku i qendrës së djathtë CDU/CSU dhe Social Demokratët janë kokë më kokë, pasi exit pollët e para kanë treguar se të dy blloqet kanë marrë  nga 25% të votave secila.

Rezultati i Exit Pollit


Lajmi kryesor:

Mbyllet votimi në Gjermani, pjesëmarrje më e lartë se në 2017! CDU/CSU dhe SPD 'kokë më kokë'! Kandidati i partisë së Merkel: E dinim që gara do të ishte e ngushtë! Scholz: Le të presim


B.K./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

'Ka fshehur ndryshimin e emrit të babait me të shkuar kriminale', deputetja e PD reagon pas akuzave: Tremben nga emri im! S'ma njollosni dot figurën