Kukës/ Dëbora izolon disa fshatra, në shumë shkolla sot nuk zhvillohet mësim (VIDEO)

Në shumë shkolla të Kukësit nuk është zhvilluar procesi mësimor. Reshjet e dëborës dhe erërat e forta kanë bllokuar disa akse rrugore të njësive Bushtrice, Shishtavec e Zapod e si rrjedhojë nuk është arritur të kryhet transporti i mësuesve. Drejtori i zyrës arsimore Skënder Ahmeti thotë për Report Tv se komunikimi me këto njësi është i vazhdueshëm dhe po këshillohet personeli se si do të operohet në vijim.

"Procesi mësimor në shumicën e shkollave është në kushte normale. Probleme kemi patur në Shishtavec, Zapot dhe Bushtricë. Në shumë shkolla nuk është bërë mësim për shkak të dëborës, por edhe për shkak të një ere shumë të fuqishme. Sot në dy linja që mbulojmë transportin e mësuesve nuk kanë shkuar dot . Drejtuese kanë marrë masat që në të gjitha shkollat të priten ata nxënës dhe tu krijohet ngrohje si dhe te kthehen në shtëpi nën kontrollit nga mësuesit. " tha Ahmeti.


Lajmi kryesor:

Temperaturat minus dhe dëborë, trageti i nisur nga Durrësi mbi 30 orë në det në Bari! Shumë zona mbeten pa energji e mësim (Situata në vend)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?×

Lajmi i fundit

John

Theu arrestin e shtëpisë dhe përndoqi një 28-vjeçare, arrestohet 41-vjeçari në Tiranë